Medycyna estetyczna

W naszym salonie kosmetycznym Apetyt na Urodę świadczymy usługi z zakresu medycyny estetycznej takie jak:
1. Mezoterapia igłowa (szczegółowy opis zabiegu znajduje się w zakładce Mezoterapia)
2. Likwidowanie zmarszczek 
3. Wypełnianie zmarszczek i bruzd (kwas - hialuronian, Ellanse)
4. Lipoliza iniekcyjna – likwidacja tkanki tłuszczowej, odchudzanie 
5. Nici PDO
6. Laser Frakcyjny Co2
7. Kriolipoliza
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w naszym salonie kosmetycznym wykonuje lekarz.

Likwidowanie zmarszczek

Śmiejąc się, marszcząc lub unosząc brwi, mrużąc oczy na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki wokół oczu, między brwiami oraz na czole. Z wiekiem zaczynają się one utrwalać i stają się widoczne na stałe. Jeśli chcesz się ich pozbyć, zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego, na zabieg niwelowania zmarszczek. Sprawdzona i powszechnie stosowana substancja używana do likwidowania zmarszczek pozwoli zredukować już utrwalone zmarszczki i powstrzymać pojawienie się nowych. W wyniku zabiegu likwidowania zmarszczek następuje miejscowa blokada impulsów nerwowych odpowiedzialnych za pracę mięśni wywołujących zmarszczki. Efekt jest widoczny po kilku dniach i utrzymuje się około 4-6 miesięcy, co jest uwarunkowane indywidualnymi predyspozycjami klienta.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd oraz modelowanie twarzy kwasem (hialuronian) lub preparatem Ellanse

Jeśli na Twojej twarzy pojawiły się oznaki upływającego czasu, przeszkadzają Tobie bruzdy ciągnące się od skrzydełek nosa, teraz możesz mieć na to wpływ i odrobinę cofnąć czas. Zabieg wypełniania zmarszczek polega na wstrzyknięciu substancji naturalnie występującej w organizmie, odpowiedzialnej za odpowiednie nawilżenie i napięcie skóry, który jednocześnie pełni funkcję wypełniacza. Naturalny hialuronian szybko ulega jednak degradacji, dlatego preparaty wstrzykiwane w skórę dzięki najnowszym technologiom stabilizują go sprawiając, że dłużej wykazuje swoje dobroczynne właściwości. Preparat użyty do zabiegu wypełnienia zmarszczki i bruzdy - jego ilość  jest dobierana indywidualnie w trakcie konsultacji z lekarzem przed zabiegiem. Wstępny efekt wypełniania zmarszczek jest widoczny zaraz po zabiegu, ostateczny zaś jest osiągany zwykle po około 2 tygodniach od zabiegu i utrzymuje się przez kilka miesięcy (zwykle min. 5-6 miesięcy), a nawet znacznie dłużej w zależności od indywidualnych predyspozycji, wieku, stylu życia i stosowania się do zaleceń pozabiegowych.
W naszym salonie kosmetycznym świadczymy także usługi modelowania i/lub powiększania policzków. Podczas tych zabiegów zastosowanie ma powszechnie stosowany wypełniacz - kwas (hialuronian) lub preparat (wypełniacz) Ellanse, który daje możliwość doboru czasu trwania efektu zabiegowego, jak również stabilność jego utrzymywania. Ellanse to wypełniacz, który daje natychmiastowy efekt, ale także stabilnie utrzymuje go w okresie od około 1 roku do nawet 4 lat.

Lipoliza iniekcyjna – likwidacja tkanki tłuszczowej (Aqualix)
Jeśli ćwiczeniami lub zabiegami kosmetycznymi nie udaje się pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej, fałdek na brzuchu, czy drugiego drugiego podbródka, warto zastosować lipolizę iniekcyjną, na którą zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego. Zabieg lipolizy polega na podaniu przez lekarza bezpośrednio do tkanki tłuszczowej specjalnego roztworu - Aqualyx, który rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową dzięki czemu w tkankach zachodzi proces redukcji (niszczenia) tkanki tłuszczowej. Zniszczone komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Ilość preparatu podawana w trakcie jednego zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest dobierana indywidualnie, a ilość powtórzeń zależy od oczekiwanego efektu. Zwykle wykonywane są min. 3 zabiegi w odstępach 4-6 tygodniowych, po których podejmowana jest decyzja czy w danej sytuacji jest wymagana kontynuacja zabiegów. Po zabiegu zalecane jest wykonanie drenażu limfatycznego np. urządzeniem MED SHAPE (liporadiologia, endermologia).

Nici PDO
Nici PDO (polidiokson) to zabieg liftingujący polecany w naszym salonie kosmetycznym osobom od 30 roku życia. Są to nici całkowicie wchłanialne, dzięki którym następuje lifting, odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek. Nici PDO pobudzają w tkankach produkcję nowego kolagenu, który poprawia jędrność i napięcie skóry oraz elastyny poprawiającej jej sprężystość i elastyczność, a także syntezę hialuronianu, który odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Nici PDO ograniczają siłę mięśni mimicznych dzięki czemu możliwy jest do uzyskania efekt wygładzenia rysów twarzy i zmarszczek, wzmocnienia obwisłych tkanek. Efekt liftingu jest bardzo naturalny, ponieważ wprowadzenie nici PDO nie powoduje zablokowania mięśni mimicznych lecz tylko ich osłabienie. Z względu na szybki tempo wchłaniania się nici (7-8 miesięcy), nie występuje ryzyko zagęszczenia czy bliznowacenia jak w przypadku nici o dużej średnicy i długim około rocznym okresie wchłaniania. 
Efekt zabiegu jest widoczny od razu po wprowadzeniu nici PDO, lecz pamiętać trzeba, że właściwy proces odbudowy kolagenu i elastyny następuje po około 2 tygodniach i to wtedy widoczne zaczynają być właściwe efekty zabiegu, które utrzymują się do około 2 lat.
Nici PDO na twarz najczęściej stosowane są do pionowych i poziomych zmarszczek na czole (lifting czoła), w przypadku obniżonych krawędzi brwi, opadających brwi, wiotkich, miękkich i opadających tkanek, „worków” na dolnych powiekach, do fałdów nosowo-wargowych, chęci modelowania policzków. Nici PDO na ciele mają najczęściej zastosowanie na okolice szyi i dekoltu, w celu ujędrnienia i modelowania piersi, zwiotczenia tkanek na udach czy ramionach, rozstępów na pośladkach, brzuchu, nogach.
Zabieg trwa od 30 min do godziny i jest praktycznie bezbolesny (przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie). Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, mogą pojawić się nieduże krwiaki czy siniaki, które ustępują po kilku dniach.
Efekty zabiegu widoczne są zaraz po zabiegu, lecz pamiętać trzeba, że właściwy proces odbudowy kolagenu i elastyny następuje po około 2 tygodniach i to wtedy widoczne zaczynają być właściwe efekty zabiegu.

Kriolipoliza
Jest to sprawdzony i skuteczny zabieg nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej (odchudzania) i modelowanie sylwetki za pomocą niskiej temperatury. Zabieg kriolipolizy, czyli zamrażania tłuszczu, może być wykonany na brzuchu, pośladkach, udach, łydkach, karku, ramionach i plecach – wszędzie tam gdzie nagromadzona jest zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa około godziny i jest bezbolesny. Do obszaru poddanego kriolipolizie przykładana jest głowica, która zasysa próżniowo fałd skórny, a następnie schładza go do temp. od 3 do -8°C. Dzięki próżni tkanki poddane schładzaniu w wyniku kriolipolizy (zamrażania tłuszczu) odciągnięte są od wrażliwych na zmianę temperatury narządów wewnętrznych, kości, naczyń krwionośnych czy nerwów co zapewnia bezpieczeństwo zabiegu i zapobiega jakimkolwiek efektom ubocznym. W wyniku schłodzenia tkanek dochodzi do efektu lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych, które przyjmują postać płynną i zostają w naturalny sposób usunięte z naszego organizmu dzięki działaniu wątroby. Skutkiem zabiegu kriolipolizy (zamrażania tłuszczu) jest utrata 25-45% grubości tkanki tłuszczowej poddanej zabiegowi. Efekt zabiegu kriolipolizy (zamrażania tłuszczu) widoczny jest po około 4 tygodniach, choć czasami na pełny rezultat trzeba czekać nawet 6 - 8 tygodni. Zabieg kriolipolizy (zamrażania tłuszczu) można powtórzyć po około 2 miesiącach na to samo miejsce zabiegowe, o ile jest taka potrzeba.
Kriolipolizę można łączyć, dla osiągnięcia lepszych efektów, z zabiegami drenującymi (liporadiologią i endermologią) np. urządzeniem MED SHAPE. Takie połączenie pozwala na szybsze odprowadzenie zmetabolizowanego tłuszczu z organizmu oraz ujędrnienie skóry i wymodelowanie sylwetki.

Laser Frakcyjny CO2
Laser frakcyjny jest polecany osobom borykającym się z bliznami, nadmiernym łojotokiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami posłonecznymi, zmarszczkami, ze skórą starzejącą się. Laser frakcyjny działając na skórę „dziurkuje” ją mnóstwem mikroskopijnych kolumn, powodując kontrolowane poparzenie skóry poddanej zabiegowi. Podczas zabiegu odczuwalne jest mrowienie, niezbyt przyjemne, lecz raczej nie bolesne, bowiem przed zabiegiem stosuje się znieczulenie. Po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 skóra jest lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Może pojawić się też lekka wysypka jak przy uczuleniach. Skóra wygląda jakby była za bardzo opalona, odczuwalne są wszystkie charakterystyczne dla tego stanu skóry dolegliwości, które mijają po kilku godzinach od zabiegu.
W celu zmniejszenia dolegliwości można stosować środki używane przy poparzeniu słonecznym. Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, ale opuchlizna może nasilić się po 2 dniach od zabiegu wykonanego laserem frakcyjnym CO2 i znika na 3-4 dzień. Następnie w wyniku gojenia się, skóra brązowieje i złuszcza się, tak aby po około 5-6 dniach powrócić do normalnego wyglądu.
Poprawa jakości skóry jest widoczna już po kilku dniach od zabiegu, jednak tak naprawdę trwałe efekty zabiegu widoczne są po 2-5 tygodniach od zabiegu laserem frakcyjnym CO2 – tyle bowiem czasu potrzebuje skóra na wytworzenie nowego kolagenu, który przebudowywany jest w skórze nawet po tym okresie - proces ten może trwać jeszcze kolejne 6-12 miesięcy dając jeszcze większy efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry.
Zmiany dokonane w wyniku działania lasera frakcyjnego CO2 w naskórku i kolagenie skóry właściwej są trwałe. Należy jednak pamiętać, że słońce i naturalne procesy starzenia się skóry nie zatrzymają upływającego czasu i laser frakcyjny CO2 może jedynie spowodować ich spowolnienie lub cofnięcie o kilka lat. Po zabiegu należy unikać opalania i gorących kąpieli. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu 3-5 zabiegów.

 

Cennik – medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna 
Likwidacja zmarszczek
1 okolica800zł
2 okolice1300 zł
3 okolice1600 zł
Wypełnianie zmarszczek / modelowanie twarzy – kwas (hialuronian usieciowany)
1 obszar (1ml=1 ampułka) kwasem (hialuronian)1000 zł
Powiększanie/Modelowanie ust/policzków (1ml) kwasem (hialuronian)1000 zł
Powiększanie/Modelowanie policzków Ellanse (1ml)1500 zł
Lipoliza iniekcyjna – likwidacja tkanki tłuszczowej (Aqualix)
1 obszar400 zł
Nici - Nić PDO - 1 nić150 zł
Kriolipoliza - modelowanie sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej (1 przyłożenie - 60 min.)400 zł
Laser Frakcyjny CO2
Twarz1700
Czoło lub Szyja900
Dekolt1000
Twarz + szyja2300
Twarz +szyja+dekolt2999
Nos lub Broda300
Okolice oczu600
Okolice ust400
Policzki550
Broda300
Dłonie lub Stopy800
Bliznyod 300
Brzuch (połowa)1000
Brzuch cały lub Pośladki (oba)1800
Konsultacja lekarza medycyny estetycznej (przy jednoczesnym wykupieniu zabiegu – bezpłatna)200 zł
Mezoterapia igłowa (hialuronian niusieciowany)
Mezoterapia igłowa - 1 ampułkaod 800 zł

Umów się na wizytę

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości

  [recaptcha]

  Zapoznałem się z informacją w jakim celu przetwarzamy dane osobowe oraz regulaminem świadczenia usług przez Salon.