Zabiegi laserem

zabiegi laseremW naszym salonie kosmetycznym możecie Państwo skorzystać z zabiegów laserowych takich jak:
1. Depilacja laserowa
2. Fotoodmładzanie, usuwanie przebarwień
3. Likwidacja rumienia i popękanych naczyń krwionośnych
4. Leczenie trądziku i regulowanie wydzielania sebum

Depilacja laserowa
Jeśli chcecie Państwo pozbyć się zbędnego owłosienia polecamy zabiegi laserowej depilacji, które z powodzeniem usuną niechciane włoski na długie lata. Zabieg laserowego usuwania owłosienia uszkadza cebulkę włosa i dlatego na długo usuwa zbędne owłosienie. Trwałość i skuteczność zabiegu zależy od wielu czynników indywidualnych, m.in. takich jak: typu skóry, zawartości barwnika (melaniny) we włosie, ich grubości, fazy wzrostu włosa w chwili zabiegu. Dzień przed zabiegiem należy ogolić maszynką miejsca, które mają być poddane laserowej depilacji. Po ok. 2 tygodniach od zabiegu włosy, które były w pierwszej fazie i zareagowały na zabieg zaczynają się wycierać i wypadać, a na skórze można zaobserwować gładkie miejsca. Pozostałe owłosienie jest zdecydowanie słabsze.
Zasada działania urządzeń do laserowej depilacji oparta jest na zjawisku selektywnej fototermolizy, czyli zamianie światła emitowanego przez urządzenie w ciepło absorbowane przez melaninę. Dlatego też skuteczność działania urządzeń do laserowego usuwania owłosienia jest niższa w przypadku włosów jasnych, które zawierają mniejszą ilość melaniny niż ciemnych, które tego barwinka mają stosunkowo dużo. Obok ilości barwnika we włosach, kolejną kluczową kwestią dla powodzenia zabiegu laserowego usuwania owłosienia, jest także faza wzrostu włosa poddanego zabiegowi (cykl wzrostu włosa to ok.4 tygodni). Aby zabieg był skuteczny, włos musi w danym momencie znajdować się w pierwszej fazie wzrostu (jednej z trzech faz rozwoju włosa). Jeśli włos poddany zabiegowi znajdować się będzie w innej fazie niż faza wzrostu (pierwsza) zabieg nie przyniesie rezultatów w przypadku tego miejsca. Dlatego tak istotne jest pamiętanie o tym, iż całkowite usunięcie włosów po pierwszym zabiegu nie jest możliwe. Zabiegi laserowej depilacji należy powtarzać kilkakrotnie (średnio od 6 do 8 razy) w odstępach około 3-5 tygodni, w celu uchwycenia jak największej ilości włosów będących właśnie w pierwszej fazie wzrostu.

Fotoodmładzanie, usuwanie przebarwień
Starzenie się skóry jest procesem dotykającym każdego z nas i nieodwracalnym. W skórze zachodzą zmiany związane z upływającym czasem, zmianami hormonalnymi, a głównie ekspozycją skóry na słońce, czego konsekwencją jest pojawianie się zmarszczek, przebarwień, plam starczych czy popękanych naczyń. W trakcie postępującego procesu starzenia się skóry, obniża się gęstość kolagenu, wiotczeją jego włókna, skóra traci nawilżenie i jędrność oraz elastyczność.
W wyniku zabiegu fotoodmładzania, skóra jest poddawana naświetlaniu pulsującym światłem lasera, które wnika w głąb skóry powodując skracanie oraz przebudowę włókien kolagenowych i elastyny, odnowę tkanek, pobudzenie komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych, co z kolei wpływa na poprawę stanu skóry, która jest gładsza, rozjaśniona, bardziej elastyczna i napięta.
W przypadku usuwania przebarwień, pulsujące światło lasera wnika w głąb skóry, rozgrzewa ją, bez uszkadzania naskórka, i jest absorbowane przez melaninę, której nadmiar w danym miejscu powoduje powstawanie przebarwień. W wyniku tego procesu przebarwienia początkowo mogą ściemnieć, by po kilku dniach się zdecydowanie rozjaśnić lub zniknąć.
Fotoodmładzanie i laserowe usuwanie przebarwień to bezpieczne i bezinwazyjne metody odnowy skóry. Ich zaletą jest to, że nie dokonuje się złuszczenia całej warstwy naskórka jak podczas np. peelingów medycznych. Zabiegi mogą być stosowane w każdym wieku, także u osób młodych i mogą być wykonywane praktycznie na każdej części ciała - twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, stopach, plecach, itd.
Fotoodmładzanie jak i laserowe usuwanie przebarwień to zabiegi seryjne. Po jednym zabiegu można zaobserwować poprawę stanu skóry, jednak pełny efekt kuracji osiągnięty zostaje po zakończeniu serii min.5 zabiegów wykonywanych co 3 tygodnie. Po uzyskaniu satysfakcjonujących efektów warto stosować zabiegi pielęgnacyjne – podtrzymujące 2-4 razy w roku.

Laserowa likwidacja rumienia
W naszym salonie kosmetycznym zamykamy naczynia dwoma rodzajami laserów: IPL oraz MED2-500, który wykorzystuje fale radiowe i efekt elektrokoagulacji.
Światło lasera IPL bardzo dobrze sprawdza się przy likwidacji rumienia i drobnych, cienkich naczyń na twarzy. Podczas zabiegu dokonuje się naświetlania skóry pulsującym światłem, które wnika w głąb skóry, bez uszkadzania jej naskórka, rozgrzewa ją i jest absorbowane przez hemoglobinę znajdującą się w rozszerzonych naczyniach. Zaraz po zabiegu rumień i drobne zmiany naczyniowe mogą przybrać ciemniejszą, nawet bordową, barwę. Jednak już po kilku dniach jaśnieją, by w konsekwencji całkowicie zblednąć. Zaleca się wykonanie serii min. 5 zabiegów co 2-3 tygodnie – ilość i częstotliwość zabiegów jest indywidualna dla każdej osoby.
Zabiegi zamykania naczyń urządzeniem MED2-500 opisane zostały w zakładce MED2 - 500 – zamykanie naczyń i usuwanie włókniaków.   

Laserowe leczenie trądziku (pospolitego i różowatego) i regulowanie wydzielania sebum
Gdy kuracja farmaceutyczna nie przynosi efektu lub efekt ten jest słabo widoczny, a gdy samo oczyszczanie manualne nie wystarcza, a także w sytuacjach złej tolerancji na medykamenty stosowane na skórę, które mogą ją podrażniać czy nadmiernie wysuszać polecamy laserowe leczenie trądziku. Laserowe leczenie trądziku jest metodą, która przynosi efekty, gdy inne metody zawodzą. Laserowe leczenie trądziku można zastosować w przypadku każdego rodzaju trądziku, również trądziku zapalnego i różowatego.
Podczas zabiegu, odpowiednio dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry, działa na gruczoły łojowe i ogranicza produkcję sebum, a także ilość oddziałujących na gruczoły łojowe bakterii Propionobacterium Agnes, odpowiedzialnych za stany zapalne w trądziku pospolitym. W wyniku laserowego leczenia trądziku dodatkowo poprawia się kondycja i wygląd skóry, bowiem światło lasera działa odkażająco i obkurczająco na rozszerzone pory.
Leczenie trądziku laserem IPL daje dużo szybsze efekty niż leczenie trądziku tradycyjnymi metodami. Zabiegi wykonywane przy pomocy lasera nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.
Efekty laserowego leczenia trądziku są widoczne już po 1 zabiegu. W typowych przypadkach zalecana jest seria ok. 5-8 zabiegów, jednak ich ilość i częstotliwość ustalana jest indywidualnie w zależności od stanu skóry. Najczęściej zabiegi powtarzane są co 2 - 3 tygodnie aż do osiągnięcia poprawy. Jednak zdarza się, że w trudnych przypadkach wykonuje się serię około 10 zabiegów 2 razy w tygodniu, a następnie kilka zabiegów raz na miesiąc lub np. 3-5 zabiegów raz na tydzień, a następnie kilka zabiegów raz na miesiąc.
W przypadku trądziku różowatego, zabiegi wykonuje się w serii ok. min. 6-8 naświetlań co 2-3 tygodnie aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Seria zabiegów laserowego leczenia trądziku różowatego zdecydowanie zmniejsza przykre objawy i daje poprawę na dłuższy czas. Kurację można powtarzać przy występowaniu kolejnych zaostrzeń.

Przyjedź do nas ze swoim  dzieckiem. Dysponujemy przyjaznym kącikiem zabaw dla maluszków.

Cennik – zabiegi laserem

Depilacja laserowa, Fotoodmładzanie, Usuwanie przebarwień, Zamykanie naczynek,Leczenie trądziku i Regulacja wydzielania sebum
Nos
70 zł
Wąsik
70 zł
Broda
100 zł
Baki100 zł
Wąsik + broda
150 zł
Wąsik + baki+ broda
230 zł
Policzki
170 zł
Policzki i nos
190 zł
Czoło
120 zł
Twarz
180 zł
Szyja
120 zł
Dekolt150 zł
Twarz + szyja
250 zł
Twarz + dekolt
290 zł
Szyja + dekolt
230 zł
Twarz + szyja + dekolt390 zł
Pachy
120 zł
Kark
150 zł
Ramiona
150 zł
Kark + ramiona
250zł
Przedramiona
150 zł
Ręce całe
250 zł
Dłonie100 zł
Stopy
100 zł
Łydki
200 zł
Uda+kolana
250 zł
Cale nogi
350 zł
Plecy200 zł
Klatka piersiowa
150 zł
Brzuch
200 zł
Pośladki
200 zł
Linia biała
100 zł
Bikini płytkie (także bikini męskie)
150 zł
Bikini głębokie
180 zł

Umów się na wizytę

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości

Zapoznałem się z informacją w jakim celu przetwarzamy dane osobowe oraz regulaminem świadczenia usług przez Salon.